Pán minister školstva, venujte prosím pozornosť tomuto blogu!

Autor: Zdenka Šujanová | 22.6.2011 o 7:54 | (upravené 22.6.2011 o 7:59) Karma článku: 22,41 | Prečítané:  8829x

Som mama budúcej prváčky a učiteľka v jednej osobe, preto ma veľmi zaujala polemika okolo „Planéty vedomostí“. Je známe, že naši žiaci majú problém porozumieť písanému textu. Po zhliadnutí videa „Martin Mojžiš kritizuje Planétu vedomostí“ tu mám pocit, že niektoré naše učiteľky majú problém porozumieť hovorenému slovu.

 

K napísaniu tohto blogu ma primälo ďalšie video tu, v ktorom s Vami a p. Brestenskou Martin Mojžiš diskutuje. Musím mu dať totiž jednoznačne za pravdu a uviesť k tomu aj pár príkladov z našej každodennej reality.

Pre nestranného pozorovateľa sa spor Mojžiš vs. Brestenská zvrhol v úsmevnú škriepku o toaletných papieroch. Faktom je, že pre zainteresovaných až natoľko smiešna nebola, lebo presne o toto, žiaľ, na mnohých školách ide. Školy nemajú peniaze na základné pomôcky a potreby.

Moja dcéra má od septembra nastúpiť do školy, ktorej regionálny úrad verejného zdravotníctva uložil opatrenie do konca roku 2010(!) opraviť kanalizáciu. Tento termín bol predĺžený. Ako tvrdí p. riaditeľka tu, škola sa ocitla v patovej situácii, lebo nemôže čerpať z dotácií na havárie z ministerstva školstva, nakoľko už z nich získala financie na opravu strechy.

Do našich škôl zateká, majú nefunkčné a pokazené záchody, zastarané a nedostatočné materiálne vybavenie a v tejto situácii sa p. Brestenská pohoršuje, že si riaditeľ namiesto peňazí na informatizáciu radšej opraví padajúcu strechu! Samozrejme, že by tak urobil, keby mohol! Čo je na tom nepochopiteľné?

A až keď ten riaditeľ zapláta všetky diery na svojej ŠKOLE, potom sa začne rozhliadať po dobrých vzdelávacích programoch a najlepšie mu bude, ak vzájomná konkurencia stlačí ich cenu smerom dolu a on si z nich bude môcť vybrať podľa svojho uváženia!

Dnes sú školy zapojené do všelijakých čudesných projektov a postihlo ich už kvantum „reforiem“. Ale začať treba od piky. Od funkčných záchodov, kopíriek, dostatku kried, špongií, mydla. Nastaviť systém financovania tak, aby sa učitelia nemuseli báť o svoje prípadné „odmeny“, ak sa v škole náhodou pokazí kotol.

A kde na to všetko vziať potrebný balík peňazí?

To je to, čo si máte, pán minister Jurzyca, vybaviť so svojím spolustraníkom, pánom Miklošom...

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Lunter: Nikdy som nepovedal, že mamu vyliečili len zdravé potraviny

Článok na webe firmy kandidáta na župana vysvetľuje jej vznik tým, že vďaka zdravej strave sa jeho mama dostala z rakoviny.

ŠPORT

Kohút si priznal chybu, Cígerovi sa ospravedlnil. Ten to neprijal

Tréner reprezentácie a šéf zväzu spolu diskutovali.


Už ste čítali?